هاست
در ابتدا تعریفی از این اصطلاح داشته باشیم. فضایی که اطلاعات یک سایت در آن ذخیره میشود هاست نامیده می شود. همه ی ما می دانیم هر سایتی تنوع اطلاعاتی بسیار بالایی دارد. اطلاعاتی مثل تصاویر، متن ها، فیلم ها و غیره می تواند اطلاعات یک سایت باشد. همه ی ما اطلاعات زیادی در رایانه ی خودمان داریم. این اطلاعات بر روی هارد آن ذخیره شده اند. هر دفعه که ما به سراغ این فایل ها می رویم و ان ها را باز می کنیم اطلاعات ان از روی هارد خوانده میشود و بعد برای ما نمایش داده میشود.
با توجه به این توضیحات خیلی راحت می توانیم هاست را برای شما معنا کنیم. عملکرد هاست هم دقیقا همین است. فضایی که فایل ها در ان ذخیره می شود و هر زمانی که کسی سایت را باز کند به اجرا در می اید. این فضای توضیح داده شده در درون کامپیوترهای روشن قرار می گیرد و کامپیوترهای روشن در اختیار شرکت هاستینگ هستند و امنیت و مسائل فنی ان ها توسط شرکت کنترل می شود.
برای تهیه ی هاست شرکت های مختلفی وجود دارد. بهترین هاستی که شما تهیه خواهید کرد هاستی است که مشکلاتی مانند قطع و وصل دائمی، عدم وجود پشتیبانی ، امنیت بسیار پایین و … را نداشته باشد.
اطلاعاتی در مورد شرکت های هاستینگ و تهیه ی بهترین نوع هاست در اختیارتان قرار می دهیم:
بعد از اینکه سایتتان را روی کامپیوترتان نصب کردید ممکن است به یک مشکل بخورید و ان این است که وقتی که شما کامپیوترتان را خاموش می کنید سایت نیز خاموش می شود و دیگر برایتان بالا نمی اید.
در صورتیکه تمامی کامپیوترهایی که در اختیار شرکت هاستینگ هستند همواره روشن بوده و این کار باعث می شود سایت شما هیچ زمانی از فعالیت نیفتد.
دقت کنید برای اینکه هاست را تهیه کنید یک سری تنظیمات دقیق باید بر روی وب سایتتان انجام دهید. خود هاست هم یک سیستم مدیریت تنظیمات است. ان سری تنظیمات اصلی که به هاست مربوط می شود داخل کنترل پنل است. از جمله اتصال دامنه به هاست، اپلود فایل های سایت گرفتن نسخه ی پشتیبان و تنظیمات مربوط به دیتابیس. ضمن اینکه اطلاعات موجود در کنترل پنل مشاهده ی میزان حجم مصرفی و ترافیک استفاده شده است.