طراحی سایت چیست؟

طراحی وب سایت

طراحی سایت فرآیند جمع آوری ایده ها،  زیبایی شناختن آنها و اجرای آنها، هدایت اصول خاص برای یک هدف خاص است. طراحی سایت یک روند مشابه با هدف ارائه محتوای در صفحات وب الکترونیکی، که کاربران نهایی می توانند از طریق اینترنت با کمک یک مرورگر وب به آن دسترسی داشته باشند.

طراحی سایت  طراحی سایت انفورماتیک یانا طراحی سایت به روشی نوین،سریع و کاربرپسند توسط انفورماتیک یانا fall web design trends

عناصر طراحی وب

طراحی وب با استفاده از بسیاری از عناصر بصری و کلیدی انجام می شود. مانند:

طرح بندی: این روش با گرافیک، تبلیغات و متن مرتب است. در دنیای وب، یک هدف کلیدی برای کمک به دیده شدن اطلاعات است . این اطلاعات با استفاده ازحفظ تعادل، ثبات و یکپارچگی طراحی می شود.

رنگ: انتخاب رنگ بستگی به هدف و مشتری دارد؛ این مورد می تواند یک صفحه کاملاً سیاه و سفید و یا یه صفحه با رنگ بندی مختلف باشد که شخصیت یا نام تجاری یک سازمان را با استفاده از رنگ های ایمن وب انتقال می دهد.

گرافیک: گرافیک می تواند شامل آرم ها، عکس ها، کلیپ های تصویری و یا آیکون ها، که همه آنها طراحی وب را بهبود می بخشد باشد. برای کاربر دوستی، این باید مناسب قرار گیرد،گرفایک سایت باید در عین زیبایی و چشم نواز بودن رابطه ای دوستانه و صمیمی را با کاربران برقرار کند.در طراحی سایت توسط انفورماتیک یانا گرافیک های سایت کاملاً اختصاصی می باشد.

فونت: استفاده از فونت های مختلف و مناسب می تواند زیبایی وب سایت طراحی شده را دو چندان کند. اکثر مرورگرهای وب فقط می توانند تعدادی از فونت هایی را که به عنوان “فونت های ایمن وب” شناخته می شوند، بخوانند، بنابراین طراح شما عموما در این گروه قابل پذیرش است ما در مجموعه انفورماتیک یانا از فونت های زیبا و استاندارد فارسی در طراحی های خود استفاده می کنیم.

محتوا: محتوا و طراحی در کنار هم پیام سایت را از طریق تصاویر و متن به کاربر می رساند. متنی که در سایت قرار می گیرد هم باید مرتبط با شغل و پیشه و سایت شما باشد  و هم مفید باشد تا بتواند خواننده را ترقیب کند تا در سایت شما باقی بمانند. محتوا باید برای موتورهای جستجو بهینه شود و از یک طول مناسب استفاده شود و کلمات کلیدی مرتبط را در آن قرار دهد.

طراحی سایت طراحی سایت انفورماتیک یانا طراحی سایت به روشی نوین،سریع و کاربرپسند توسط انفورماتیک یانا Why Web Design Is A Good Career Choice

طراحی وب

ایجاد طراحی کاربر پسند

علاوه بر عناصر اساسی طراحی وب که باعث می شود سایت زیبا و بصری داشته باشید، یک وب سایت همیشه باید کاربر نهایی را در نظر بگیرد. با توجه به عوامل زیر می توان کاربر پسند بودن را بدست آورد.

ناوبری: معماری سایت، منوها و سایر ابزارهای ناوبری در طراحی وب با توجه به نحوه مرور و جستجوی کاربران ایجاد می شود. هدف این است که به کاربر کمک کند تا به راحتی در سایت حرکت کند و اطلاعات لازم را پیدا کند.

چند رسانه ای: محرک های ویدیویی و صوتی مرتبط در طراحی می تواند به کاربران کمک کند تا اطلاعات را درک کنند، درک و درک سریع و آسان داشته باشند. این می تواند بازدیدکنندگان را تشویق کند که زمان بیشتری را در صفحه وب صرف کنند.

سازگاری: طراحی صفحه وب، برای انجام همان اندازه در مرورگرهای مختلف و سیستم عامل، به منظور افزایش مشاهده آن.

تکنولوژی: پیشرفت های تکنولوژی به طراحان اجازه می دهد تا جنبش و نوآوری را اضافه کنند و اجازه می دهند طراحی وب همیشه تازه، دینامیک و حرفه ای باشد.

تعامل: افزایش مشارکت  فعال کاربران با اضافه کردن جعبه های نظر و نظرسنجی ها در طراحی. کاربران را از بازدیدکنندگان به مشتریان با فرم های ایمیل و ثبت نام خبرنامه تبدیل می کند.

طراحان وب انفورماتیک یانا همیشه تلاش می کنند تا در حداقل زمان ممکن با بیشتر بازدهی پروژه ها را تحویل مشتریان محترم قرار دهند تا هم موجب رضایتمندی آنها شده و هم بهترین تبلیغ برای گسترش کار ما می شود.

طراحی سایت به دو شکل آماده و اختصاصی انجام می شود:
در طراحی اختصاصی کدنویسی بصورت کاملاً اختصاصی و از بیس برای مشتری نوشته می شود و سایت با امکانات دلخواه تحویل مشتری میشود.

در طراحی آماده از سیستم های مدیریت محتوا نظیر وردپرس و جوملا و … استفاده می شود.یکی از مزایای این روش سرعت تحویل پروژه می باشد.