ثبت دامنه
شاید شما از جمله افرادی باشید که به دنبال طراحی سایت هستند. اگر یک همچین قصدی دارید قطعا باید اطلاعاتی در مورد دامنه داشته باشید. اگر در مورد دامنه اطلاعاتی ندارید نگران نباشید. مفهوم و معنای ان ابدا پیچیده نیست. شما تقریبا هر روز و هنگام استفاده از اینترنت با دامنه ها سرو کار دارید. شاید فقط نام مصطلح ان را نمی دانستید. ما برای شما یک تعریف درست و کامل از این واژه داریم. دامنه یا دامین همان ادرس اینترنتی است. همان ادرس هایی که با کمک ان ها سایت ها را باز می کنید.
هنگامی که شما تصمیم می گیرد وارد یک سایت شوید دامنه یا همان ادرس اینترتی ان را در مرور گر تایپ و بعد سرچ می کنید.
دامنه دو بخش اصلی دارد. نام دامنه و پسوند ان.
نام دامنه همان اسمی است که شما برای سایتتان در نظر گرفته اید. در این باره شما هیچ محدودیتی ندارید. تنها دقت کنید که اسم شما باید متصل و سر هم باشد.
در مورد پسوند باید بگوییم در اینترنت پسوندهای متنوعی برای ثبت دامنه وجود دارند. هر کدام از این پسوندها یک مفهوم خاص دارند. مثلا یک پسوند می تواند مخفف یک کلمه ی طولانی و با یک مفهوم خاص باشد.
نکته ی مهم این است که دامنه ها اختصاصی هستند. برای مثال دامنه ی ثبت شده توسط شما مختص و متعلق به شماست و هیچ فردی نمی تواند این ترکیب را به نام خود ثبت کند.
خرید دامنه ها محدودیت زمانی دارد. مفهوم این جمله این است که خرید دامنه به صورت سالیانه است. یعنی مثلا بعد از گذشت یکسال اگر دامنه ی خودتان را تمدید نکنید افراد دیگری می توانند ان را به نام خود ثبت کنند.
پس الان شما با ابتدایی ترین کار برای داشتن یک سایت را آشنا شدید.